Parki narodowe i krajobrazowe niedaleko Gorlic i Biecza

Rezerwat przyrody Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach

Rezerwat przyrody Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach

Rezerwat przyrody Skamieniałe Miasto położony jest na wzniesieniu Skała (365 m n.p.m.). Wędrując przez rezerwat niebieskim szlakiem turystycznym napotkamy się na skałki, z których każda posiada swoją nazwę:
– Czarownica,
– Ratusz,
– Grunwald (Piekło),
– Warownie,
– Orzeł i Pieczarki,
– Borsuk,
– Piramidy i Lisi Wąwóz,
– Pustelnia,
– Baszta Paderewskiego,
– Cyganka i Grzybek,
– Skałka z Krzyżem,
– Wąwóz Czarownic i Wodospad.

Więcej informacji o Skamieniałym Mieście w Ciężkowicach można znaleźć na witrynie rezerwatu.

Ośrodek Edukacyjny wraz z Muzeum Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej

W Ośrodku Edukacyjnym wraz z Muzeum MPN w Krempnej można obejrzeć trzydziestominutowy spektakl przyrodniczy przedstawiający historię MPN, a także zobaczyć różnorodne stałe i czasowe wystawy dotyczące terenu MPN. Ponadto znajdują się tutaj sale konferencyjne oraz czytelnia.

Magurski park narodowy, niedaleko Gorlic i Jasła

Magurski park narodowy, niedaleko Gorlic i Jasła Jest jednym z 23 parków narodowych Polsce. Został utworzony w 1995 roku. W zdecydowanej większości park obejmuje obszary znajdujące się w województwie podkarpackim, jedynie północno-zachodni fragment należy do województwa małopolskiego. Park obejmuje część Beskidu Niskiego – górne dorzecze Wisłoki oraz pasmo Magury Wątkowskiej, a także niektóre z opuszczonych, łemkowskich wsi przedstawionych na naszej witrynie. Polecamy oczywiście noclegi dla odwiedzających Beskid Niski.

Popradzki park krajobrazowy, niedaleko Nowego Sącza, Piwnicznej-Zdrój i Krynicy-Zdrój

Popradzki park krajobrazowy, niedaleko Nowego Sącz, Piwnicznej-Zdrój i Krynicy-Zdrój Park jest jednym z największych parków krajobrazowych w Polsce. Obejmuje on Beskid Sądecki i jego najwyższy szczyt tj. Radziejową o wysokości 1262 m n.p.m..

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz