Noclegi Beskid Niski

Wakacje w górach są naprawdę przyjemne – zamiast miejskiego zgiełku, podczas urlopu towarzyszy nam spokój i cisza. Taka idylliczna atmosfera czeka nas w Karpatach. Jeżeli liczy się dla nas bliskość natury, chcemy podziwiać malownicze krajobrazy, jak i poszukujemy ciekawych tras turystycznych, warto zarezerwować noclegi w Beskidzie Niskim. To tutaj czekają na nas atrakcje dla całej rodziny, zarówno dla zwolenników aktywnego, jak i biernego wypoczynku.

Beskid Niski znajdujący się między Beskidem Sądeckim a Bieszczadami jest regionem niezwykle ciekawym, a zarazem pełnym nieznanych miejsc, czasem nawet zapomnianych i opuszczonych jak wioski łemkowskie. Jeśli szukacie interesujących atrakcji, gdzie na szlakach turystycznych czasem trudno spotkać innych turystów, z pewnością warto te okolice odwiedzić, a może nawet poszukać noclegu w Beskidzie Niskim i zatrzymać się na dłużej z dala od zgiełku i miasta – to doskonały sposób na chwilowe odcięcie się od świata i codziennych obowiązków. Co istotne, noclegi są tutaj niedrogie i gwarantują pełną satysfakcję gościom odwiedzającym te rejony.

Oferta noclegu w Beskidzie Niskim w ośrodku wczasowym

Nocleg w ośrodku w Beskidzie Niskim
Kwiaty w ogrodzie obok domków

Szukając noclegu z dala od miejskiego zgiełku, miejsca, które będzie idealnym punktem startowym wycieczek w Beskid Niski, zachęcamy do skorzystania z oferty wypoczynku w drewnianych domkach całorocznych w atrakcyjnej cenie 40 zł od osoby dorosłej za dobę w okresie letnim, natomiast w okresie zimowym – w cenie 35 zł od osoby dorosłej za dobę. Dla dzieci w wieku 3-12 lat opłata jest niższa o 10 zł, natomiast dla dzieci w wieko do 3 lat pobyt w domkach jest bezpłatny. Więcej szczegółów ofert noclegowej można znaleźć na naszej stronie w dziale Ofert -> Cennik.

Atrakcje dla dzieci i całej rodziny

Na terenie ośrodka wczasowego przygotowaliśmy szereg atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla całej rodziny. W altanie z grillem czy przy miejscu na ognisko można upiec kiełbasę czy chleb, w balii z jacuzzi czy saunie można zrelaksować się po całym dniu, na hamakach czy huśtawkach można odpocząć w ogrodzie, zaś dla najmłodszych mamy piaskownice i inne atrakcje jak bramki do piłki nożnej, badminton czy sanki.

Szlaki turystyczne w Beskidzie Niskim

Jaworzyna Krynicka - trasa nr 5
Jaworzyna Krynicka

 Jeśli szukacie ciekawych tras turystycznych, zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycją kilku szlaków, które z pewnością warto zobaczyć. Na wielu z nich można zobaczyć piękne drewniane cerkwie i kościoły, znaleźć się w opuszczonych łemkowskich wioskach czy zobaczyć piękne jezioro Klimkówka.

Narty w Beskidzie Niskim i Sądeckim

Osoby kochające zimowe sporty mogą korzystać z wyciągów narciarskich oddalonych o 25 lub więcej km od ośrodka wczasowego. Choć do stacji narciarskich trzeba dojechać samochodem, to czas spędzony na nartach, a później wypoczynek w domku przed ciepłym kominkiem z pewnością to rekompensuje.

Mapa atrakcji turystycznych

Mapa atrakcji i noclegów w Beskidzie Niskim
 

 

Beskid Niski – położenie geograficzne

Opuszczona wioska Nieznajowa # 1Beskid Niski jest pasmem górskim w Karpatach. Od zachodniej strony graniczy z Beskidem Sądeckim, zaś od wschodniej z Bieszczadami. Część południowa regionu znajduje się na Słowacji, zaś pozostała w Polsce w województwie małopolskim i podkarpackim. Po stronie polskiej najwyższym szczytem jest Lackowa (997 m n.p.m.), zaś po stronie słowackiej – Busov (1002 m n.p.m.). 

Opuszczone wioski łemkowskie

Magurski Park Narodowy # 5Nieznajowa, Radocyna, Regietów – to tylko niektóre z opuszczonych wiosek łemkowskich znajdujących się m.in. w okolicach Uścia Gorlickiego, gdzie wędrując szlakiem pieszym czasem ciężko spotkać innego turystę. Niemniej jednak wioski te są tak urokliwe, a także mają tak ciekawą historię i przeszłość, że spacer jest niezwykłym przeżyciem, zwłaszcza, jeśli interesujemy się historią.

Drewniane cerkwie i kościoły w Beskidzie Niskim

Cerkiew w Kwiatoniu, położona między Uściem Gorlickim a Smerekowcem # 3Niewątpliwe uroku regionowi Beskidu Niskiego dodają drewniane cerkwie i kościoły, których jest dużo w okolicach samego Biecza, Gorlic czy Uścia Gorlickiego. Warto zobaczyć kościół w Binarowej, Kwiatoniu, Sękowej, Kotani, Świątkowej Małej i Wielkiej. Część z nich jest obecnie miejscem kultu dla katolików, część z nich pełni rolę zabytków i jest atrakcją turystyczną.  

Najważniejsze szlaki i atrakcje turystyczne Beskidu Niskiego

Magurski Park Narodowy # 1Charakterystyk terenu, niezbyt duże wzniesienia powodują, że Beskid Niski jest miejscem idealnym nie tylko dla turystyki pieszej, lecz również rowerowej. Z pewnością warto wybrać się Szlakiem Architektury Drewnianej, podążyć śladem opuszczonych łemkowskich wsi, wypocząć nad zalewem Klimkówka, zwiedzić średniowieczne miasteczko Biecz czy zdobyć jeden z kilku szczytów Beskidu Niskiego. 

Ropa naftowa

Kopalniane kiwony w Bieczu # 5Nieodzownym elementem okolic Biecza i Gorlic są kiwony do wydobywania ropy naftowej. Pierwsze jej złoża wykryto w regionie w XIX wieku. Ignacy Łukasiewicz będący konstruktorem lampy naftowej rozpoczął jej wydobywanie na skalę przemysłową. Obecnie większość z kiwonów jest już nieczynna, ale wędrówka Karpacko-Galicyjskim Szlakiem Naftowym z pewnością dla osób interesujących się technologią czy produkcją może być niezwykle ciekawa. 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz