Domki w górach do wynajęcia, z grillem

Wynajmij domek w górach – zwiedzaj i wypoczywaj

Góry są chętnie odwiedzane przez miłośników aktywnego wypoczynku. To tutaj możesz spacerować, podziwiając piękne krajobrazy, jak i nieco się zmęczyć podczas wędrówki po stromym terenie. To ma jednak swój urok, ale po długich wyprawach każdemu marzy się wygodna kanapa i dobry posiłek. Dlatego warto znaleźć domki w górach do wynajęcia w atrakcyjnej cenie. Tatry, Karpaty, Sudety? W jakich okolicach najlepiej wynająć domek w górach?

Domek w górach na Belnej Górnej - panorama

Widok na domek w górach w ośrodku Wczasy pod gruszą

Szukając ciekawego miejsca z dala od miejskiego zgiełku, blisko tętniącego życiem i pachnącego lasu, cichego, a zarazem idealnego do wypoczynku z rodziną i dziećmi, warto przyjrzeć się okolicom tzw. Beskidu Gorlickiego, będącej częścią Beskidu Niskiego. Z pewnością nie są to regiony turystyczne tak popularne i znane jak Tatry, nie są to także góry tak wysokie i okazałe jak tatrzańskie szczyty, lecz mają swój niewątpliwy i niepodważalny urok – w drewnianych kościółkach, opuszczonych wioskach, czy też skansenach i rezerwatach kryje się historia i wiele tajemnic. Na szlakach turystycznych rzadko można spotkać innych turystów, szczególnie poza sezonem letnim – nie znaczy to jednak, że są to regiony mniej atrakcyjne – wręcz przeciwnie – okolice Biecza i Gorlic mają wiele do zaoferowania dla osób interesujących się architekturą drewnianą czy też szukających urokliwych i łagodnych tras górskich.

Domek w górach - oczko wodneNa skraju tej krainy, na wzgórzu miasteczka Biecz znajduje się nasz ośrodek wczasowy, gdzie w jednym z oferowanych przez nas drewnianych domków można wypoczywać przez cały rok. W zimie spędzisz wyjątkowy dzień lub wieczór relaksując się przy gorącym kominku, zaś w lecie – zażywając odprężającej kąpieli w balii z jacuzzi znajdującej się obok domków, bądź przy grillu w altanie. Drewniany domek w górach na skraju Beskidu Niskiego to idealnie miejsce, z którego można rozpoczynać wycieczki do pobliskich ciekawych miejsc i atrakcji czy organizować imprezy i zabawy na terenie naszego ośrodka wczasowego.

Nasze domki wynajmiesz już od 20 zł! Sprawdź cenę w naszym cennik i zarezerwuj nocleg.

Wynajmij domek w górach również w zimie

Zima w domku w górach na Belnej GórnejDomek w górach - altana z grillem zimąNasza oferta skierowana jest do wszystkich miłośników wypoczynku w otoczeniu zapachów i darów przyrody. Czy to lato, czy zima – urok beskidzkich miejscowości jest niezmienny. Naszą ofertę kierujemy również do miłośników sportów zimowych – dookoła atrakcji nie brak. W okolicy znajdują się  stoki narciarskie: Smerekowiec, Małastów, Magura Małastowska, Jaworzyna Krynicka, Słotwiny, Tylicz oraz Wierchomla. Domki całoroczne zapewniają odpowiednie ciepło i komfort również w zimie, a ośrodek odpowiednie atrakcje i relaks np. w saunie. Specjalna oferta domków jest również przygotowana na Sylwestra. Powitaj Nowy Rok w atmosferze zupełnie innej, niż dotychczas i spędź niezapomniane chwile w Beskidzie Sądeckim.

Wyposażenie domku w górach

Drewniane domki całoroczne

Domek w górach - wnętrze domku - salon W naszym ośrodku udostępniamy dla naszych Gości trzy drewniane domki całoroczne, każdy o powierzchni użytkowej 55,4 m2. Umożliwiają one swobodne przebywanie i nocleg aż dla 6 osób. Na parterze każdego z trzech domków jest salon z kominkiem, z którego jest wyjście na  taras, aneks kuchenny oraz łazienka. Z kolei piętrze są dwa pokoje, z którego jeden posiada balkon. Otrzymujesz od nas najwyższy komfort  za niezwykle atrakcyjną cenę – wspaniałą atmosferę i piękne wspomnienia dajemy gratis.

Aneks kuchenny w domku

Widok na salon w domku w górach

W domkach dostępny jest aneks kuchenny wraz z niezbędnym sprzętem AGD (lodówka, czajnik, kuchenka elektryczna i zastawa stołowa) celem swobodnego przygotowania posiłków wedle gustu i potrzeby.
Na okres pobytu zaopatrujemy aneks w płyn do mycia naczyń, ściereczki kuchenne oraz worki na śmieci nie musisz więc martwić się o nic.

Łazienka

Domek w górach - łazienka z prysznicem

Łazienki w domkach wyposażone są w prysznic, umywalkę i ubikację, co gwarantuje najwyższy komfort i wygodę.

Na okres przebywania w domku zapewniamy także papier toaletowy

Sypialnie i bielizna pościelowa

Sypialnia na piętrze w domku w górach

W domkach przygotowane jest miejsce do spania dla 6 osób. Na parterze w salonie znajduje się wersalka dwuosobowa, na piętrze w pokoju z balkonem dwa łóżka drewniane jednosobowe, zaś w drugim pokoju na piętrze – rozkładana sofa dwuosobowa.

Istnieje możliwość dostawienia dodatkowo jednego łóżeczka dla małego dziecka. W przypadku chęci skorzystania z tej opcji prosimy o wcześniejszą informację.
Na okres pobytu dostarczamy Gościom bieliznę pościelową.

Widoki górskie w okolicy

Widok na Biecz ze wzgórza na Belnej Górnej

Widok na Biecz ze wzgórza na Belnej Górnej

W drodze na Magurę Małastowską

W drodze na górę - Magurę Małastowską

W Beskidzie Sądeckim

Góry w Beskidzie Sądeckim

Szlaki turystyczne po górach

Okolice Jasła oferują wspaniałe szlaki turystyczne – zarówno piesze, jak i rowerowe. W niedalekiej odległości od ośrodka znajdują się dwa piękne szlaki rowerowe: Królewski Szlak Rowerowy oraz Winny Szlak Rowerowy.

Królewski szlak rowerowy (szlak – zielony)

Szlak nawiązuje do terenów związanych z przejazdem i pobytem królów – stąd jego nazwa. Trasa rozpoczyna się w Bieczu i prowadzi przez Strzeszyn – Klęczany – Bystrą – Szalową – Bugaj – Stróże – Grybów – Kamionkę Wielką – Nowy Sącz – Stary Sącz – Gołkowice Dolne – Obidzę aż na Przełęcz Przysłop.

Rożnowice # 1

Całkowita długość szlaku wynosi około 112,5 km, natomiast różnica wysokości do 2000 m. W większości szlak prowadzi drogami asfaltowymi, w mniejszym –  drogami leśnymi i gruntowymi. Warto wypróbować tą trasę –  widoki dookoła warte są wysiłku. Szlak przebiega przez przepiękne tereny Podgórza Ciężkowickiego, Gór Grybowskich, Kotliny Sądeckiej oraz Beskidu Sądeckiego. Rozciąga się z niego przepiękny widok na kotliny, doliny górskie, a także pogórza i średnie góry.

W okolicach Bieczu warto wybrać się na odcinek szlaku przez Strzeszyn i Klęczany.

Podróżując Królewskim Szlakiem Rowerowym,warto na dłużej zatrzymać się na samym początku trasy tj. w Bieczu. To średniowieczne miasteczko, które oferuje mnóstwo niezwykłych zabytków architektury, a także wspaniałe krajobrazy, bogate w potoki i leśne kompleksy.

Winny szlak rowerowy (kolor szlaku – żółty)

Szlak nawiązuje do szlaku handlu winem z Węgier do Biecza, Gorlic i Krakowa. Trasa rozpoczyna się w Koniecznej i prowadzi przez Radocynę – Wołowiec – Bartne – Ropicę Górną – Sękową – Libuszę – Korczynę – Biecz – Binarową – Kwiatonowice – Moszczenicę – Łużną – Bobową – Gródek n/Dunajcem – Rożnów do Tropia, gdzie łączy się z głównym szlakiem Karpackim Szlakiem Rowerowym.

Rożnowice # 2

Całkowita długość szlaku wynosi 155 km, natomiast różnica wysokości do 1000 m. W większości szlak prowadzi drogami asfaltowymi, w mniejszym stopniu drogami leśnymi i gruntowymi.

W okolicach Bieczu warto wybrać się na odcinek szlaku:
– od Biecza w kierunku Sękowej przez Korczynę i Libuszę;
– albo od Biecza w kierunku Moszczenicy przez Binarową i Kwiatonowice.

Okolice Gorlic

Najciekawszy krajobrazowy odcinek niedaleko od Biecza znajduje się w okolicach Binarowej, skąd można podziwiać piękne widoki z otwartych grzbietów gór i pagórków.

Podróżując Winnym Szlakiem Rowerowym warto zatrzymać się w Bieczu, średniowiecznym miasteczku, oraz w Binarowej, gdzie znajduje się piękny kościół drewniany. Beskid Sądecki to miejsce wręcz wymarzone do pieszych wędrówek – a w okolicy szlaków nie brak!

Szlak pieszy, niebieski Biecz – Ferdel (648 m n.p.m.)

Niebieski szlak z Biecza

Pod koniec 2014 roku niedaleko domków na Belnej zamontowone zostały nowe oznaczenia szlaku turystycznego oznaczonego kolorem niebieskim, który prowadzi z Biecza na Belną Górną, natomiast docelowo ma prowadzić przez Rozdziele na Ferdel (648 m n.p.m.) (szczyt w Beskidzie Niskim niedaleko miejscowości Wapienne).

Wytyczony szlak zaczyna się od Ratusza w Bieczu, następnie biegnie ulicami: Grodzką, Fuska, Tumidajskiego, a potem przez kładkę dla pieszych na Przedmieściu Dolnym (za Ogniwem), potem ścieżką na Belną Dolną koło kapliczki pod lipą i dociera na Belną Górną drogą obok naszego ośrodka wczasowego do krzyża.

Jeszcze niedawno szlak ten był zapomniany, bowiem pod koniec lat 90 nastąpiła kasacja szlaku z Biecza do Rozdziela. Wtedy trasa biegła troszkę inaczej, bowiem turyści szli z Biecza przez Korczynę, a nie przez Belną Górną. Obecnie został wytyczony fragment szlaku od Biecza na Belną Górną. Mamy nadzięję, że dalszy odcinek prowadzący przez gminę Lipinki aż do Rozdziela również zostanie w najbliższym czasie wytyczony przez gorlicki oddział PTTK.

Zachęcamy do wędrówki nowym szlakiem z Biecza 🙂

Szlak św. Jadwigi Królowej

Szlak św. Jadwigi Królowej powstał w związku z pobytem Królowej w Bieczu. Na trasie zobaczyć można dolinę rzeki Ropy, Górę Zamkową, las grodzki i wiele zabytków w miasteczku.

Trasa rozpoczyna się w Kolegiacie Bożego Ciała w Oratorium św. Jadwigi. Następnie prowadzi obok murów obronnych z basztą, placu z pomnikiem bpa Marcina Kromera i Domu Kromera, w którym obecnie znajduje się muzeum. Dalej trasa biegnie przez rynek w Bieczu i Ratusz, Kapliczkę św. Floriana, a potem do gotyckiego szpitala św. Ducha i Grodu. Następnie prowadzi do kościoła OO. Franciszkanów. Kolejnym etap szlaku jest bardzo malowniczy, bowiem trasa biegnie doliną rzeki Ropy aż do Góry Zamkowej. Później szlak bienie przez wzgórze Harta i do ul. ks. Bochniewicza. Trasa kończy się przy cmentarzu nr 106 z I wojny światowej, obok Kolegiaty Bożego Ciała.

Karpacko-Galicyjski Szlak Naftowy – kopalnie ropy i muzea

Jeden z wielu kiwonów koło Biecza

Karpacko-Galicyjski Szlak Naftowy stanowi początek transgranicznego Szlaku Naftowego, które w Polsce rozpoczyna się w Gorlicach i biegnie przez Jasło, Sanok, Ustrzyki Dolne w kierunku Ukrainy.

Celem wyznaczenie szlaku było ocalenie reliktów przemysłu naftowego, który w okolicach Biecza i Gorlic rozwijał się od drugiej połowy XIX wieku.

Na ziemi gorlickiej szlak prowadzi m.in. przez Libuszę, gdzie znajduje się Muzeum Przemysłu Naftowego i Etnografii. W muzeum można zobaczyć m.in. rekonstrukcje szybów naftowych.

W okolicznych miejscowościach Biecza np. na Korczynie czy w Krygu do dziś znajdują się nieczynne w znacznej większości kiwony.

Z kolei w Lipinkach i Kobylance w dalszym ciągu działają jeszcze kopalnie ropy.

Szlak Architektury Drewnianej – kościoły w Binarowej, Rożnowicach i Libuszy

Na Szlaku Architektury Drewnianej, który powstał w 2001 roku, znajduje się wiele malowniczych kościołów i cerkwi. W bliskiej okolicy Biecza znajdują się trzy kościoły drewniane wchodzące w skład szlaku:
kościół pw. św. Michała Archanioła w Binarowej,
kościół św. Andrzeja w Rożnowicach,
kościół NMP w Libuszy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć drewnianych kościołów oraz do spojrzenia na mapę, na której zaznaczyliśmy położenie wymienionych kościołów.

Serdecznie zapraszamy do wypoczynku w naszym ośrodku. Malownicze otoczenie, bliskość przepięknych szlaków turystycznych, a także wysoki komfort oferowanych przez nas domków zagwarantują Państwu niesamowite wspomnienia z wypoczynku oraz pozwolą odkryć urok Beskidu Sądeckiego na nowo!

Zapisz