Zalew Klimkówka
Niedaleko Gorlic w 1994 utworzono na rzece Ropa sztuczne jezioro Klimkówka z zaporą wodną. Brzegi północno-wschodnie biegnące wzdłuż Pienin Gorlickich są strome, natomiast po drugiej strony zalewu – niższe i łatwiej dostępne. Zbiornik wodny pełni funkcje nie tylko turystyczne i krajobrazowe, ale również energetyczne oraz przeciwpowodziowe.
Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z Klimkówki i zwiedzania ciekawych miejsc w powiecie gorlickim:
Pijalnia Wód Mineralnych w Wysowej-Zdroju
W dolinie rzeki Ropa w powiecie gorlickim w samym sercu Beskid Niskiego znajduje się wyjątkowa uzdrowiskowa miejscowość – Wysowa-Zdrój. Choć nie należy do słynnych kurortów, turyści odwiedzający Wysową cenią w tym miejscu spokój, ciekawe trasy spacerowe i turystyczne, zabytki, a także oddaną do użytko w 2006 roku Pijalnię Wód Mineralnych.
Zachęcamy do obejrzenia kilku zdjęć pijalni w Wysowej:
Sądecki Bartnik w Stróżach
W okolicach Grybowa znajduje się Gospodarstwo Pasieczne Sądecki Bartnik, które jest nie tylko miejscem spełnienia pasji Gospodarzy i fascynacji życiem pszczół, ale również niezwykłą atrakcją, z której warto skorzystać i gdzie warto się wybrać przede wszystkim z rodziną i dziećmi.
W restauracji Bartna Chata, która znajduje się na terenie gospodarstwa, spróbować można nie tylko miodowych przysmaków. Z kolei w Muzeum Pszczelarstwa można zapoznać się w sposób przystępny z pszczelarstwem. Natomiast w Miodowej Spiżarni można zakupić miody i inne produkty pszczele. Najmłodsi z pewnością skorzystają z atrakcji, które są dostępne w Pszczelej Wiosce.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ofertą Sądeckiego Bartnika dla rodzin, a także do obejrzenia kilku zdjęć, które udostępniamy za zgodą Sądeckiego Bartnika:
Winnica Dwie Granice w Przysiekach
W okolicach Jasła znajduje się winnica Dwie Granice, w której można nie tylko zakupić wyjątkowe wina, ale również degustować różnorodne ich gatunki.
Nazwa Dwie Granice wzięła się z położenia winnicy na granicy dwóch wsi – Przysiek i Trzcinicy. W chwili obecnej owocująca winnica w Przysiekach ma powierzchnię 1,20 hektara. Prowadzonych jest na niej około 7500 krzewów winorośli. Można tu znaleźć około 15 różnych odmian winogron.
Podczas Degustacji Goście oprowadzani są po piwnicy gdzie przechowywane i produkowane jest wino. Daje to możliwość zobaczenia całego sprzętu z bliska, poczucia „klimatu” piwnicy i oczywiście spróbowania wina.
Rezerwacji zwiedzania oraz degustacji można dokonać pod nr tel. 693 562 380.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ofertą degustacji, a także do obejrzenia kilku zdjęć, które udostępniamy za zgodą winnicy Dwie Granice:
Wioska indiańska Hokka Hey
Ośrodek wypoczynkowy Wczasy pod gruszą współpracuje z wioską indiańską Hokka Hey z Kunowej, dzięki czemu w przypadku zainteresowania Gości istnieje możliwość przyjazdu wioski do ośrodka wypoczynkowego.
Program wioski obejmuje:
– powitanie przez Indian i przygotowanie do spędzenia wolnego czasu;
– malowanie twarzy na barwy wojenne;
– oglądanie oryginalnych TIPI (namiotów Indian z regionu Wielkich Równin);
– krótką opowieść indiańską przy ognisku;
– przejażdzkę na konikach (kucyk, hucuł, konik Polski);
– mini zoo;
– indiańskie ognisko (możliwość pieczenia własnej kiełbaski).
Dla dzieci organizowane są specjalne gry i zabawy:
– bieg we workach;
– ścieżka rozżarzonych węgli;
– przeciąganie liny;
– narty indiańskie;
– rzut obręczami na bizonie rogi;
– indiański tor przeszkód;
– łowienie drewnianych rybek;
– wyścig jaszczurek;
– przeprawa przez rzekę Szoszonów;
– rzut rzutkami, włócznią i szyszkami do celu;
– rękodzieło.
Zachęcamy do kontaktu z wioską indiańską pod nr tel. 794 395 255.
Śnieżne trasy przez lasy w Beskidzie Niskim
W ramach projektu Śnieżne trasy przez lasy w Beskidzie Niskim wyznaczonych zostało kilka tras do narciarstwa biegowego, które prowadzą np. przez Nieznajową, Radocynę czy też Krzywą. W ostatnim czasie na stronie opublikowano w wersji elektronicznej przewodnik Śnieżne trasy przez lasy.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z przewodnikiem oraz do odwiedzenia Beskidu Niskiego w zimie i skorzystania z oferty noclegowej.
Aktualnie na trasach sportowych utrzymuje się dobra (ok. 20 cm) pokrywa śnieżna, natomiast na trasach turystycznych warunki śniegowe są dostateczne, ale miejscami zdarzają się przetarcia lub wystające spod śniegu kamienie. Warunki na trasach można sprawdzić na stronie Śnieżne trasy przez lasy.
Zachęcamy do obejrzenia kilku zdjęć ze Śnieżnych tras, których autorem jest Janusz Lewek ze Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Krzywa: